دسته‌بندی نشده

ضد عفونی آب استخر

ضدعفونی کردن آب استخر از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است به خصوص در این برهه زمانی که بیماری های مختلفی فراگیر شده اند.عفونت ها توسط میکروارگانیسمهای بیماری زا ایجاد می شود که با عنوان میکروب شناخته می شود. گندزدایی و ضدعفونی کردن فرآیندی است که باعث از بین رفتن میکروبها می شود و خطر انتقال بیماری را کاهش می دهد. در استخرهای شنای عمومی و استخرهای ابگرم باید مواردی از قبیل سطح ضد عفونی کننده ها، سطح PH و قلیایی بودن بررسی شود و حد استاندارد آن حفظ شود تا رشد میکروب در استخر به حداقل برسد. استفاده از تجهیزات استخر که جهت تست PH و سطح ضدعفونی استخر استفاده می شود، به راحتی قابل تهیه می باشد.

عفونت های انتقالی در استخر

انتقال میکروب در استخرهای شنا و آبگرم، زمانی اتفاق می افتد که میکروب توسط شناگران به استخر منتقل می شود. سپس سایر شناگرانی که در استخر شنا می کنند و با آب استخر تماس پیدا می کنند به میکروب آلوده می شوند. میکروب ها و آلودگیهای زیادی وجود دارد که در استخرهای شنا رشد می کند و به شناگران منتقل می شود. این میکروب به طور عمده، پوست، چشم، گوش، ریه و سیستم گوارش بدن را تحت تاثیر قرار داده و آلوده می کنند. این عفونت ها می تواند بیماریهایی از قبیل حساسیت های پوستی، ورم در چشم، پارگی پرده گوش، گوش درد، آبریزش بینی، ذات الریه، اسهال و استفراغ ایجاد کند.

ضدعفونی کننده ازن و نور فرابنفش

برای ضدعفونی کردن آب استخر شنا و استخر آبگرم می توان علاوه بر استفاده از کلر به عنوان مواد ضدعفونی کننده از سیستم های دیگری نیز استفاده کرد. می توان برای ضدعفونی کردن استخر از لامپ های اشعه ماوراء بنفش و سیستم های ازن استفاده کرد. لامپ های اشعه فرا بنفش را باید در سیستم سیرکولاسیون استخر قرار داد و نباید در استخر از آن استفاده کرد. برای استفاده از ازن در استخر باید قبل از بازگشت آب به استخر، ازن به سیستم گردش آب استخر تزریق شده و با استفاده از کربن فعال خاموش شود.

دستگاه NT-UV87-TO با ترکیب UV-C و ازن، آب استخر را ضدعفونی می‌نماید. آب استخر به داخل دستگاه NT-UV87-TO پمپ می شود و هوا از طریق سیستم ونتوری به داخل دستگاه وارد می شود. سپس هوا به داخل کوارتز لامپ ازن UV-C وارد می شود. هوا وارد لامپ شده و با مولکول های ازن شارژ می شود، سپس با عبور از شیر توپی با جریان آب مخلوط می شود.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *